Google İşkur ile Anlaştı! İşkur Youtuber Eğitimine Nasıl Başvurulur?

Google ile birlikte Youtube konusunda ortaklaşa ilerleme kararı alan Türkiye İş Kurumu, güzel bir hamle yaparak gençlere yeni gelir kapısı yaratmak adına YouTuber’lık eğitimlerine başladı. Kurum, görüntü sayısı yüksek olan YouTube kanallarının aylık kazancının 30 bin TL’ye kadar çıkabildiğini söylüyor.

Google İşkur
Google İşkur

Youtube bildiğimiz üzere dünyanın en büyük video barındırma ve görüntüleme platformu ve her geçen gün daha fazla büyümekte. Aynı zamanda internetten kazanç elde etme ve para kazanma konusunda en iddalı platformlardan biri.

Bu yolda gençlerimize olanak sağlamak ve konuya daha hakim olmalarını hedefleyerek İŞKUR, Google ile işbirliği yapma kararı alarak Youtube için Youtuber olma eğitimleri vermeye başladı. Sadece Türkiye abone sayısı milyonları bulan Youtuber arkadaşlarımız bulunmakta.Bu eğitimin Youtube üzerinden kazanç sağlamak ve Youtuber olmak isteyenlere çok faydalı olabileceğini düşünmekteyiz 🙂

İlk olarak 6 şehirde proje hayata geçirilmeye başlanıcak ve Google Türkiye Ofisi ile planlamalar yapılacak.

Proje kapsamında İŞKUR, Üniversite İrtibat Noktaları aracılığıyla düzenlenen etkinliklerde Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya’da öğrencilere yönelik olarak Google tarafından “Dijital Girişimcilik” ve “Nasıl YouTuber olunur?” konu başlıklı eğitimler verilecek. Sonraki dönemlerde talepler doğrultusunda farklı şehirleri de kapsayacak olan çalışma, uzun süreli olarak devam ettirilecek.

Projeye ve eğitimlere katılmanız konusunda bir diğer bilgi olarak Youtube videolarının görüntülenme oranı özellikle mobil platformlarda her yıl 2 katı sayılara ulaşacak şekilde ilerlemekte 🙂

İŞKUR Youtuber konusu ile ilgili daha fazla sorunuz ve merak ettiğiniz detaylar var ise yorum yazarak veya mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir