Hosting (Barındırma) satarak ve VPS – VDS (Sanal Sunucu) ile Nasıl Para Kazanılır?

Büyük barındırma firmaları, müşterilerinin hepsine hizmet veren, yüksek donanım gücüne sahip sunuculara sahipler. Bu sunucuların her biri, bir web sitesini başlatmak isteyen yeni kullanıcılara ayrı ayrı satılabilecek küçük parçalara bölünmüştür. Tek bir sunucu birden fazla, ancak birleşmiş birimler olarak ayrıldığında, buna paylaşımlı sunucu adı verilir.

Hosting VPS VDS Satışı
Hosting VPS VDS Satışı

Burda bahsediceğimiz olay tamamen kendi hosting şirketinizi kurmak gibi bir şey değil, baştan başlamaktan, bir sunucu geliştirmekten ve daha sonra teknolojiyi kendiniz çözmek zorunda kalmadan bu büyük firmaların hizmetini toptan satın alıp parçalar halinde hizmet kaliteniz ile birleştirerek satmak. Yani bir nevi barındırma toptancısı da diyebilirsiniz 🙂 İnternetten büyük bir apartman kiralamış ve bunları daire daire sattığınızı düşünün. Ayrıca büyük barındırma şirketleri 2. alımda size çok büyük avantajlar sağlar.

Barındırma sağlayıcı sunucularından bir parça satın alırsınız yada kiralarsınız, size çok fazla disk alanı, bant genişliği ve birlikte çalışacak işlem gücü verilir. Bu parçayı, başka müşterilere satmadan önce istediğiniz parçalara bölebilirsiniz. Örneğin 10 GB alan, limitsiz trafik, 50 mail adresi vs. gibi paketler halinde.Ayrıca aldığınız bu apartmanı bazı dairelerini yada tümünü farklı amaçlar içinde kullanabilirsiniz, örneğin oyun sunucusu barındırabilirsiniz. Oyun sunucusu alanında talepler her geçen gün daha fazla artmaktadır.

Hosting ve VPS – VDS hizmetlerini kullanabileceğiniz, tavsiye edebileceğimiz örnek firmalara gelirsek; Godaddy, Host Gator, Natro ve Webkur firmalarını başlıca sıralayabiliriz.

Hosting VPS VDS Satışı
Hosting VPS VDS Satışı

Konuyu size aktardığımıza göre size en çok tercih edilen 3 sunucu türü hakkında ufak bilgiler verelim..

Paylaşımsız Sunucu (Dedicated Sunucu)

Dedicated sunucular fiziksel olarak gerçek sunucudur diyebiliriz ve istediğiniz işletim sistemiyle kullanabilir, istediğiniz her tür işi kolay, hızlı ve sorunsuz bir biçimde yerine getirebilirsiniz. Elbette paylaşımsız olmasından dolayı pahalı bir sunucu türüdür fakat bir o kadar yüksek performans sağlar.

VPS

VPS (Virtual Private Server) sanal bir sunucudur ve Paylaşımlı Özel Sunucu anlamına gelir. “VPS” sunucular aynı donanım üzerinde (ortak işlemci, ortak disk, ortak ram) ama birbirinden bağımsız çalışan sistemlerdir. Sanal sunucuların, sanal olmayan sunuculardan farkı bir sunucuyu birden fazla kişinin kullanmasıdır.

VDS

VDS (Virtual Dedicated Server) sunucular da VPS’ler gibi sanal sunuculardır. VDS’ler aynı donanımı kullansalar da VPS’ler gibi aynı işletim sistemini kullanmazlar. VDS’ler her kullanıcıya istediği işletim sistemini kurma fırsatı verir ve böylece sanal kısıtlama yazılımsal olarak ortadan kaldırılmaya çalışılır.

Bu konularda teknik bilgim yok ama satış gücüm var diyorsanız size önerimiz ayn firmaların satış ortaklığı programlarına göz atmanız olucaktır.

Hosting ve Vps – VDS konusu ile ilgili daha fazla sorunuz ve merak ettiğiniz detaylar var ise yorum yazarak veya mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir