İnternetten Para Kazanma Yolları : Niche (Niş) E-Ticaret Nedir? Nasıl Yapılır?

İnternet yeteneklerinizi paraya çevirmenize sağlayacak imkanlar sunmaktadır, bununla beraber içinde bulunduğumuz 2018 yılında kazanç sağladığı bilinen popülerler yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlere daha önceden kulak aşinalığınız bulunduğunu tahmin edebiliyoruz fakat önemli olan bu yöntemlerin püf noktalarını detaylı bir şekilde uygulayabilmektir. Bu yazımız da sizlere bu yöntemlerden olan niche e-ticaret yöntemi ile birlikte püf noktalarını sunmaktayız.

Niche (Niş) E-Ticaret
Niche (Niş) E-Ticaret

Unutmayın bu yöntemlerin başarılı olma yolunda kararlılık önemli bir paya sahiptir.

Konuya girişimizi yaptığımıza göre artık yöntem ve detaylarına geçebiliriz.

Niche E-Ticaret (Ticaret tamamda nedir bu Niche?)

Bir internet girişimcisi olarak çoğu girişimcinin yaptığı gibi yöntemler aramaktasınız ve bu konuda yalnızsınız. Yalnız olmanız bu kulvarda isim yapmış büyük firmalar ile rekabet edemeyeceğiniz anlamına gelmektedir.Konuya tam girmeden niche e-ticareti nedir diye soranlara basit bir şekilde açıklamak gerekirse; tek bir ürün üzerine oluşturulmuş e-ticaret sitesi diyebiliriz, şimdi konuya dönelim.

Niche (Niş) E-Ticaret
Niche (Niş) E-Ticaret

Onlarca üründen oluşan sanal bir mağaza için ne iş gücünüz ne sermayeniz var. Bu durumda yalnız bir girişimci olarak yapmanız gereken ilk iş odaklandığınız hedefi küçültmektir. Başka bir yolla anlatmak gerekirse özel bir niche (niş) bulmanız gerekmektedir. Seçebileceğiniz özel konu alanına örnek vermek gerekirse diyelim balık tutmaktan hoşlanıyorsunuz o zaman sadece bu alanda bir sanal mağaza açabilir hem para kazanıyorken hemde sevdiğiniz işi yapabilirsiniz.

Niche (Niş) E-Ticaret
Niche (Niş) E-Ticaret

Seçtiğiniz bu özel satış politikası hakkında bir diğer önemli olan nokta siz şapka seviyor olabilirsiniz ama bu işe atılmadan şapkanın pazar payı ve ilgi görme durumuna şöyle bir göz atabilir buna göre sektöre girip girmeme kararınızı verebilirsiniz. Bu konularda daha çok önemli olan kişisel hevesinizden çok genelin ilgisine odaklanabilmektir.

Eğer özel bir niche (niş) seçmekte zorlanıyorsanız size tavsiyemiz online satış sitelerine göz atarak en çok satışı yapılan ürünleri incelemeniz ve kararınızı bu şekilde vermenizdir.

Niche (Niş) E-Ticaret konusu ile ilgili daha fazla sorunuz ve merak ettiğiniz detaylar var ise yorum yazarak veya mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir