İnternetten Para Kazanma Yolları : Youtuber Olmak Nedir? Nasıl Olunur?

Evet… Şuan bu yazıyı okuyanlar arasına sende katıldıysan artık bir youtuber olmak istiyorsun ve kanalını açmadan önce tavsiye ve ipuçları almak istedin demektir.

Youtuber Olmak
Youtuber Olmak

Sana bu yola çıkarken 6 maddeli altın tavsiye vermeden önce doğru yerde olduğunu söylemek isteriz..

Şimdi sana sırasıyla izliyeceğin 6 maddeden oluşan altın kuraldan bahsedelim,

1. YouTube kanalını oluştur. Youtube kanalın artık senin online yüzün olucaktır ve videolarının tekrar tekrar canlanacağı, yaşanacağı yer burası olucaktır.

2. Kanalınıza videoları düzenli olarak yükleyin. Örneğin günde bir, iki günde bir haftada bir ama mutlaka bir düzen ve süreklilik gereklidir.

3. Bir kitle oluşturabilmek için videolarınıza tarzınızı belirleyen açıklamalar ekleyin. İçeriği video açıklamanıza özel olarak açıkladığınızdan emin olun. Videolarınızın kaliteli olduğunu ve kitlenizin keyif alacağı iyi içerikler içerdiğinden emin olun. Başlangıç olarak üstün seviye donanıma ihtiyacınız yok başlangıç için iyi konumlandırılmış ve ışıklandırılmış telefonunuzu bile kullanabilirsin.4. Kanalınızı ve içeriğinizi Twitter, Facebook , e-posta yollarının sunduğu avantajlar ile yayın. Videoları sosyal medyada paylaşabilir veya blogunuza veya web sitenize yerleştirebilirsiniz.

5. Kanalınızın gidişini belirlemek için yorumlara çok ama çok önem verin. Takipçilerinizin yorumlarını yanıtladığınızdan emin olun.

6. Ve son olarak YouTube’un videolarınıza reklamlar eklemesine izin vererek para kazan.

6 altın kuralı anladın ve hazırsan şimdi sana 6 adımda youtube kanalı nasıl açılır onu anlatalım.

Youtuber Olmak
Youtuber Olmak

1. Youtube.com adresini kullanarak Youtube sitesini açın.

2.  Bilgisayarını yada telefonunu kullanarak youtube’da oturum açın.

3. Giriş yaptıktan sonra yükle (upload) butonunu kullanarak video yükleme sayfasına geçin ve hazırlamış olduğunuz videonuzu seçerek yükleme işlemine başlayın.4. Videonuz yüklendiği sırada sizde videonuz ile ilgili anahtar kelimeler girerek videonuzun başlık ve açıklama kısmını doldurabilirsiniz.

5. Giriş yaptığınızda beliren kullanıcı resminize tıklayarak kanalım sekmesine girerek yüklemiş olduğunuz videoları görebilir ve üzerlerinde değişiklik yaparak tecrübe kazanabilirsiniz.

6. Artık kendinizin ve kanalınızın hazır olduğunu düşünüyorsanız Youtube reklam kurallarına uyarak kanalınızdan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtuber olmak konusu ile ilgili daha fazla sorunuz ve merak ettiğiniz detaylar var ise yorum yazarak veya mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir