Lazer Gravür İşleme ile Para Kazanma Yolları Nelerdir? Fiyatları Ne Kadar?

Bir lazer gravür makinesi ile iş yaparak gerçekten para kazanılır mı? ve varsa, bu işe nereden nasıl başlamalı?

Bu yazımızda başlangıç olarak nelere ihtiyacınız var, lazer gravür nasıl kullanılır (lazer cnc ile farkı nedir?) ve bu iş ile para kazanmak için altın kurallar nelerdir? bunlardan bahsettik. Bu konuyu yazarken bu işten gerçekten anlayan ve paralar kazanan insanların görüşlerini derledik.

Lazer CNC İşleme
Lazer CNC İşleme

Öncelikli olarak ilk yapmanız gereken lazer sisteminiz ile gireceğiniz sektörü yada hedeflediğiniz satış malzemelerini belirlemek. Size tavsiye edeceğimiz lazer ile başlangıç olarak ahşap ve pvc işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikli olarak yatırım fikriniz büyük ise lazer gravür satan ve teknik servisi uzman firmaları öncelik olarak düşünmeniz işiniz için önceliklidir. Size bu alanda Trumpf marka lazerleri önerebiliriz yada Türkiyede çok tutulan Giotto lazerlerine göz atabilirsiniz.Eğer başlangıç seviyesi olarak çok düşük harcamalar yapıp bu işi yapmak istiyorum derseniz yine yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1.000 – 2.000 liralık bir yatırım ile ahşap ve pvc lazer cnc işleme sistemlerini elde edebilir ve kullanabilirsiniz. Bu tip lazerler gravür lazer değildir yani başlık sabit olmaz. Hareket halindeki bir masa üzerine z ekseni noktasına lazer güç kaynağı sabitlenmiştir ve bu gezerek ahşap veya pvc’ye işlemi yapar.

1.000 ve 10.000 ₺ arasında alabileceğiniz lazerler 2500 mwatt ile 25 watt aralığında değişmekte ve bütçenize göre kalite güç kıyaslaması yapabilir tercihinizi yapabilirsiniz.

Lazer Gravür İşleme
Lazer Gravür İşleme

Hangi Piyasaya Yaklaşmalısınız?

Hangi Piyasaya Yaklaşmalısınız? Ödül, kupa, kurumsal, reklam uzmanlığı veya hediye pazarına mı bu sistemi nasıl değerlendirmeli? Kısa cevap hepsi tüm pazar!

Eğer illa seçim isterseniz en mantıklısı endüstriyel markalama pazarına girmektedir 🙂

Genelde insanlar yada firmalar sipariş vermeden önce genellikle iş kalitesine veya ürüne değil yalnızca fiyatlara göre seçerler inanışı yanlıştır.

Sipariş verilmeden önce ve hatta sonra yapılacak olan siparişlerde insanlar 3 şeye bakarlar;

1. Kaliteli ürünler ve işçilik

2. Ürünü zamanında teslim etmek

3. İlk seferinde doğru yapmak

Bu 3 kural kolayca okunsa da sadece kararlılık ile uygulayabilenler başarıya ulaşmışlardır.

Eğer piyasada tutunmak ve tercih edilmek istiyorsanız hayır, olmaz, yapamam, yapamayız tarzı kelimeleri unutmalı ve her türlü fikre, işe, emek vermeye hazır olmalısınız. Zaten başarı ve kazancınızdan dolayı bir süre sonra bunları otomatik ve severek yapar hale gelirsiniz 🙂

Lazer Gravür İşleme
Lazer Gravür İşleme

İlk İşlenecek Ürünün Seçimi?

Yine normalde düşünmeyebileceğiniz ürün gruplarını bulmak için açık olmalısınız. Bununla birlikte, özellikle karlı olan bazı ürün gruplarını sizlerle paylaşacağız 😉

Ödüller ve Hatıralar: Örneğin ahşap ve pvc malzemelere aile, sevgili resimleri işlenmesi.. İşlemesi hızlı ve kolay, yüksek bir kar marjı taşıyor ve diğer işlem makinalarında yapmak çok zor olduğundan, rekabetiniz büyük ölçüde azalıyor.

Güvenlik Ürünleri: Özellikle imalat sanayiindeki şirketler güvenliğe çok önem vermelidirler. Kazalar, şirketlere çok fazla zarar verir. Bu nedenle, birçok şirket sadece güvenliği vurgulamakla kalmaz, plakalar, akrilikler, anahtarlıklar ve tabelalar ile sürekli hatırlatmak ister. Bu pazarın bu parçasını lazerle kolaylıkla kapabilirsiniz,

Etiketler, Çıkartmalar, Kontrol Panelleri: Bunların hepsi aynı şey. Sadece uygulamalar farklıdır. Endüstride çoğu zaman bu ürünler bol miktarda ve özel konularda ihtiyaç duyulur. Bu, yatırımınız üzerinde maksimum getiri anlamına gelir.

Plastik Tabelalar: İşletmeler genelde plastik tabelalar kullanır. Kapı levhaları, masa rafları, duvar levhaları, güvenlik ve bilgilendirme levhaları, dolaplar ve elektrikli ekipmanlar için etiketler bir lazer için hızlı ve kolay işlerdir ve yüksek kar marjları ve çok sayıda tekrar sipariş imkanı vardır.

Kauçuk Damgalar: Damgalar, herhangi bir 25 watt lazerle ve uygun yazılımla  yazılar, logolar ve fotoğraflar işlenebilen malzemelerdir.

Barkod Etiketleri: Lazerler kalıcı ve pratik barkodlama sistemleri için vazgeçilmez teknolojilerdir. Bu sektörü ve ürünleri tercih edebilir ve üretimi seriye bağlayabilirsiniz.

Çoklu Dil Ürünleri: Küresel bir toplumdasınız. Özellikle tatil bölgeleri ve büyük şehirlerde çoklu dil tabelaları sürekli gerekmekte ve ihtiyaç durumunda olmaktadır. Bunları işlemek kolaydır.

Müşterinizin, Word dosyası olarak gönderdiği metni kopyalayın ve ardından, metni CorelDRAW’a içe aktarın, boyut ve aralığı uygun şekilde ayarlayın ve lazere gönderin.

Görsel işlemlerde, özellikle fotoğrafların nesnelere işlenmesinde lazer programınızın gray scale desteği olup olmadığını işe atılmadan önce sorun ve iş ihtiyacınız doğrultusunda atılımınızı yapın.

Lazer ile İş Fikirleri konusu ile ilgili daha fazla sorunuz ve merak ettiğiniz detaylar var ise yorum yazarak veya mail atarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir